Króliki i gryzonie dla początkujących

Termin
30.11.-01.12.2019 

Prowadzący
lek. wet. Milena Wojtyś-Gajda
lek. wet. Katarzyna Godzielińska

    Szkolenie jest dedykowane lekarzom weterynarii niespecjalizującym się w leczeniu królików i gryzoni – tym pracującym w  lecznicach psio-kocich, zwłaszcza całodobowych lub takich, do których trafiają roślinożercy w ciężkim stanie.

Zajęcia podzieliliśmy na dwa bloki: pierwszy obejmujący podstawową wiedzę niezbędną do zrozumienia specyfiki gatunków i drugi z teoretycznym i praktycznym przedstawieniem schematów postępowania w konkretnych przypadkach Cito. Całości dopełnia warsztat techniczny, w trakcie którego przemycono odrobinę wiedzy stomatologiczno – ultrasonograficznej. 

Program

30.11.2019 część wykładowa
Miejsce: Hotel COLIBRA, ul. Wolska 191 Warszawa
9:00 – 17:30 (z możliwością przedłużenia)

 1. Króliki – najczęstszy pacjent 
  • Podstawy anatomii i fizjologii
  • Żywienie
 2. Różnice międzygatunkowe, obalanie mitów
 3. Podstawy oceny stanu pacjenta, schemat postępowania na Cito, zasady postępowania anestetycznego, płynoterapii i obsługi szpitalnej
 4. Najczęstsze przypadki Cito

01.12.2019 część warsztatowa
Miejsce: Lecznica Weterynaryjna Ogonek, Warszawa ul. Krępowieckiego 10 lok. U-14
9:00 – 13:00 (z możliwością przedłużenia)

 1. Poskramianie, topografia i badanie królików
  a) dokarmianie i sondowanie
  b) intubacja
  c) nakłucia jam ciała
  d) podstawy USG
  e) drogi podawania leków
 2. Poskramianie, topografia i badanie kawii domowych
  a) dokarmianie i sondowanie
  b) nakłucia jam ciała
  c) podstawy stomatologii
  d) drogi podawania leków.
 3. Obsługa techniczna królików i gryzoni
  a) pobieranie krwi
  b) zakładanie wenflonów
  c) płukanie kanalików nosowo-łzowych

Fotogaleria

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Po prawidłowym wypełnieniu wszystkich pól i wysłaniu formularza (przycisk „WYŚLIJ”), na Państwa adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z danymi do przelewu. W późniejszym terminie, na ten sam adres, możemy dosyłać szczegóły organizacyjne dotyczące szkolenia, dlatego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na poprawność wpisywanego adresu.
UWAGA: W przypadku nieotrzymania potwierdzenia, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM  i w razie konieczności skontaktowanie się z nami. 

Wybór szkolenia

Dane uczestnika

Numer ten potrzebny jest do wydania dyplomu potwierdzającego uczestnictwo w warsztatach i do przyznania punktów edukacyjnych (zgodnie z Uchwałą Nr 62/2011/V Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 18 października 2011r.)

Osoby nieposiadające powyższego numeru, wpisują "0"

Dane do faktury

Dieta

z mięsembez mięsabez rybinna (jaka):

Uwagi

W jaki sposób dowiedzieli się Państwo o naszych warsztatach? Proszę zaznaczyć jedną z poniższych odpowiedzi lub wpisać własną.

z ogłoszenia w prasieze strony Kliniki Bemowoz naszej stronyod znajomegoz informacji e-mailowej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 nr 101, poz. 926 z późn. zm.) przez firmę Akademia Fredwet Dorota Lipińska z siedzibą w Warszawie przy ul. Kondratowicza 29 lok. 65. w celu organizacji i przeprowadzenia powyższego szkolenia. Podanie danych niezbędnych do wystawienia faktury jest obowiązkiem ustawowym i wynika z Ustawy o podatku od towarów i usług. W pozostałym zakresie podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne w celu prawidłowego wykonania usługi.