O NAS

Pomagamy lekarzom i studentom medycyny weterynaryjnej w podnoszeniu ich kwalifikacji zawodowych. Działania te są wspierane i objęte patronatem naukowym przez warszawską Klinikę Weterynaryjną Bemowo. To tu zrodziła się idea kształcenia własnych pracowników poprzez organizację praktycznych kursów, ściśle dostosowanych do aktualnych potrzeb edukacyjnych personelu medycznego. Stopniowo cykl wykładów i warsztatów zaczął się rozrastać i wzbudził zainteresowanie lekarzy z innych zakładów leczniczych. Na bazie tamtych doświadczeń powstała Akademia Fredwet, której warsztaty od 2 lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lekarzy pragnących podnosić swoje kompetencje zawodowe.

W salach Kliniki Weterynaryjnej Bemowo odbywają się warsztaty z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu medycznego. Zajęcia prowadzone są również poza kliniką, w warszawskich i podwarszawskich lokalizacjach (hotelach, zaprzyjaźnionych przychodniach weterynaryjnych). Szczególny nacisk kładziemy na rozwój umiejętności praktycznych. Uczestnicy, pod okiem prowadzących, samodzielnie wykonują badania diagnostyczne oraz przeprowadzają zabiegi medyczne. Kameralny charakter szkoleń, położenie nacisku na ich praktyczny aspekt oraz bezpośredni kontakt z pacjentem i prowadzącymi sprawiają, że zajęcia te uzyskują najwyższe noty wśród ankietowanych lekarzy.

Nasza kadra to lekarze-praktycy, specjaliści z bogatym doświadczeniem w pracy klinicznej, chętnie dzielący się wiedzą. Każdy kurs zgłaszany jest do Komisji ds. Studiów Wyższych Lekarzy Weterynarii, Kształcenia Ustawicznego i Specjalizacji Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej w Warszawie a uczestnikom przyznawane są punkty edukacyjne.

Dzięki wpisowi do Rejestru Firm Szkoleniowych, w warsztatach mogą również brać udział lekarze korzystający z programów finansowanych ze środków unijnych. Pomagamy w załatwianiu wszelkich formalności z tym związanych.